Stackpole Electronics Inc RSMF3FBR200 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 781 ratings
RSMF3FBR200 main image
Model Number
RSMF3FBR200
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSMF3FBR200 PDF
Description
RES 0.2 OHM 1% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSMF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
200 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)