Stackpole Electronics Inc RSMF2JTR220-C2 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 674 ratings
RSMF2JTR220-C2 main image
Model Number
RSMF2JTR220-C2
Datasheet
RSMF2JTR220-C2 PDF
Description
RES 0.22 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
220 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)