Stackpole Electronics Inc RSMF2JT3R60 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 640 ratings
RSMF2JT3R60 main image
Model Number
RSMF2JT3R60
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSMF2JT3R60 PDF
Description
RES 3.6 OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSMF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
3.6 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)