Stackpole Electronics Inc RSMF2JT200R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 643 ratings
RSMF2JT200R main image
Model Number
RSMF2JT200R
Datasheet
RSMF2JT200R PDF
Description
RES 200 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 15418
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)