Stackpole Electronics Inc RSMF2JT160R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 774 ratings
RSMF2JT160R main image
Model Number
RSMF2JT160R
Datasheet
RSMF2JT160R PDF
Description
RES 160 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
160 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)