Stackpole Electronics Inc RSMF2JT150R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 620 ratings
RSMF2JT150R main image
Model Number
RSMF2JT150R
Datasheet
RSMF2JT150R PDF
Description
RES 150 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 4354
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
150 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)