Stackpole Electronics Inc RSMF2JB91R0 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 863 ratings
RSMF2JB91R0 main image
Model Number
RSMF2JB91R0
Datasheet
RSMF2JB91R0 PDF
Description
RES 91 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
91 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)