Stackpole Electronics Inc RSMF2JA10R0 (1000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.6 858 ratings
RSMF2JA10R0 main image
Model Number
RSMF2JA10R0
Datasheet
RSMF2JA10R0 PDF
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)