Stackpole Electronics Inc RSMF2GTR100 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 604 ratings
RSMF2GTR100 main image
Model Number
RSMF2GTR100
Datasheet
RSMF2GTR100 PDF
Description
RES 0.1 OHM 2% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)