Stackpole Electronics Inc RSMF2GAR330 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 890 ratings
RSMF2GAR330 main image
Model Number
RSMF2GAR330
Datasheet
RSMF2GAR330 PDF
Description
RES 0.33 OHM 2% 2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
330 mOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)