Stackpole Electronics Inc RSMF2GA1R00 (1000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 864 ratings
RSMF2GA1R00 main image
Model Number
RSMF2GA1R00
Datasheet
RSMF2GA1R00 PDF
Description
RES 1 OHM 2% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
1 Ohms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)