Stackpole Electronics Inc RSMF2FT18K2 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 698 ratings
RSMF2FT18K2 main image
Model Number
RSMF2FT18K2
Datasheet
RSMF2FT18K2 PDF
Description
RES 18.2K OHM 1% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
18.2 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)