Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR110 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 636 ratings
RSMF1JTR110 main image
Model Number
RSMF1JTR110
Datasheet
RSMF1JTR110 PDF
Description
RES 0.11 OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 303
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
110 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)