Stackpole Electronics Inc RSMF1JT2K20 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 820 ratings
RSMF1JT2K20 main image
Model Number
RSMF1JT2K20
Datasheet
RSMF1JT2K20 PDF
Description
RES 2.2K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)