Stackpole Electronics Inc RSMF1JT150K (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 671 ratings
RSMF1JT150K main image
Model Number
RSMF1JT150K
Datasheet
RSMF1JT150K PDF
Description
RES 150K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
150 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)