Stackpole Electronics Inc RSMF1JB3K90 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 609 ratings
RSMF1JB3K90 main image
Model Number
RSMF1JB3K90
Datasheet
RSMF1JB3K90 PDF
Description
RES 3.9K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
3.9 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)