Stackpole Electronics Inc RSMF1JA47R0 (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 849 ratings
RSMF1JA47R0 main image
Model Number
RSMF1JA47R0
Datasheet
RSMF1JA47R0 PDF
Description
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)