Stackpole Electronics Inc RSMF1JA33R0 (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 668 ratings
RSMF1JA33R0 main image
Model Number
RSMF1JA33R0
Datasheet
RSMF1JA33R0 PDF
Description
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
33 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)