Stackpole Electronics Inc RSMF1JA1K60 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 844 ratings
RSMF1JA1K60 main image
Model Number
RSMF1JA1K60
Datasheet
RSMF1JA1K60 PDF
Description
RES 1.6K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
1.6 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)