Stackpole Electronics Inc RSMF1FT6R81 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 712 ratings
RSMF1FT6R81 main image
Model Number
RSMF1FT6R81
Datasheet
RSMF1FT6R81 PDF
Description
RES 6.81 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
6.81 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)