Stackpole Electronics Inc RSMF1FT3R92 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 644 ratings
RSMF1FT3R92 main image
Model Number
RSMF1FT3R92
Datasheet
RSMF1FT3R92 PDF
Description
RES 3.92 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
3.92 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)