Stackpole Electronics Inc RSMF12JA470R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 605 ratings
RSMF12JA470R main image
Model Number
RSMF12JA470R
Datasheet
RSMF12JA470R PDF
Description
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)