Stackpole Electronics Inc RSMF12FT6R81 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 884 ratings
RSMF12FT6R81 main image
Model Number
RSMF12FT6R81
Datasheet
RSMF12FT6R81 PDF
Description
RES 6.81 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
6.81 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)