Stackpole Electronics Inc RSF5JT82R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 640 ratings
RSF5JT82R0 main image
Model Number
RSF5JT82R0
Datasheet
RSF5JT82R0 PDF
Description
RES 82 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance
82 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm)