Stackpole Electronics Inc RSF3JT8K20 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 674 ratings
RSF3JT8K20 main image
Model Number
RSF3JT8K20
Datasheet
RSF3JT8K20 PDF
Description
RES 8.2K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
8.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)