Stackpole Electronics Inc RSF3JT75R0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 712 ratings
RSF3JT75R0 main image
Model Number
RSF3JT75R0
Datasheet
RSF3JT75R0 PDF
Description
RES 75 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
75 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)