Stackpole Electronics Inc RSF3JT1K80 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 877 ratings
RSF3JT1K80 main image
Model Number
RSF3JT1K80
Datasheet
RSF3JT1K80 PDF
Description
RES 1.8K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
1.8 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)