Stackpole Electronics Inc RSF3JT180R (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 745 ratings
RSF3JT180R main image
Model Number
RSF3JT180R
Datasheet
RSF3JT180R PDF
Description
RES 180 OHM 5% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
180 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)