Stackpole Electronics Inc RSF3JT10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 837 ratings
RSF3JT10K0 main image
Model Number
RSF3JT10K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSF3JT10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 3360
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)