Stackpole Electronics Inc RSF2JTR330 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 875 ratings
RSF2JTR330 main image
Model Number
RSF2JTR330
Datasheet
RSF2JTR330 PDF
Description
RES 0.33 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 4782
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
330 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)