Stackpole Electronics Inc RSF2JTR100-C3 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 632 ratings
RSF2JTR100-C3 main image
Model Number
RSF2JTR100-C3
Datasheet
RSF2JTR100-C3 PDF
Description
RES 0.1 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)