Stackpole Electronics Inc RSF2JT200K (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 879 ratings
RSF2JT200K main image
Model Number
RSF2JT200K
Datasheet
RSF2JT200K PDF
Description
RES 200K OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)