Stackpole Electronics Inc RSF2JT1R50 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 730 ratings
RSF2JT1R50 main image
Model Number
RSF2JT1R50
Datasheet
RSF2JT1R50 PDF
Description
RES 1.5 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.5 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)