Stackpole Electronics Inc RSF2JB12R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 609 ratings
RSF2JB12R0 main image
Model Number
RSF2JB12R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RSF2JB12R0 PDF
Description
RES 12 OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RSF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
12 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)