Stackpole Electronics Inc RSF2JAR390-C3 (1000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 636 ratings
RSF2JAR390-C3 main image
Model Number
RSF2JAR390-C3
Datasheet
RSF2JAR390-C3 PDF
Description
RES 0.39 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
390 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)