Stackpole Electronics Inc RSF2GTR300 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 724 ratings
RSF2GTR300 main image
Model Number
RSF2GTR300
Datasheet
RSF2GTR300 PDF
Description
RES 0.3 OHM 2% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
300 mOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)