Stackpole Electronics Inc RSF2GT1K30 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 628 ratings
RSF2GT1K30 main image
Model Number
RSF2GT1K30
Datasheet
RSF2GT1K30 PDF
Description
RES 1.3K OHM 2% 2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.3 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)