Stackpole Electronics Inc RSF2FB11R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 804 ratings
RSF2FB11R0 main image
Model Number
RSF2FB11R0
Datasheet
RSF2FB11R0 PDF
Description
RES 11 OHM 1% 2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
11 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)