Stackpole Electronics Inc RSF1JT7K50 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 629 ratings
RSF1JT7K50 main image
Model Number
RSF1JT7K50
Datasheet
RSF1JT7K50 PDF
Description
RES 7.5K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
7.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)