Stackpole Electronics Inc RSF1JT6K20 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 846 ratings
RSF1JT6K20 main image
Model Number
RSF1JT6K20
Datasheet
RSF1JT6K20 PDF
Description
RES 6.2K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
6.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)