Stackpole Electronics Inc RSF1JT4K70 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 604 ratings
RSF1JT4K70 main image
Model Number
RSF1JT4K70
Datasheet
RSF1JT4K70 PDF
Description
RES 4.7K OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 15289
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)