Stackpole Electronics Inc RSF1JT360K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 635 ratings
RSF1JT360K main image
Model Number
RSF1JT360K
Datasheet
RSF1JT360K PDF
Description
RES 360K OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 4540
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
360 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)