Stackpole Electronics Inc RSF1JB1R20 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 690 ratings
RSF1JB1R20 main image
Model Number
RSF1JB1R20
Datasheet
RSF1JB1R20 PDF
Description
RES 1.2 OHM 5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
1.2 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)