Stackpole Electronics Inc RSF1GT820R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 805 ratings
RSF1GT820R main image
Model Number
RSF1GT820R
Datasheet
RSF1GT820R PDF
Description
RES 820 OHM 2% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
820 Ohms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)