Stackpole Electronics Inc RSF1GT15K0 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 676 ratings
RSF1GT15K0 main image
Model Number
RSF1GT15K0
Datasheet
RSF1GT15K0 PDF
Description
RES 15K OHM 2% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
15 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)