Stackpole Electronics Inc RSF1FT21R0 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 721 ratings
RSF1FT21R0 main image
Model Number
RSF1FT21R0
Datasheet
RSF1FT21R0 PDF
Description
RES 21 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
21 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)