Stackpole Electronics Inc RSF1FT1R43 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 700 ratings
RSF1FT1R43 main image
Model Number
RSF1FT1R43
Datasheet
RSF1FT1R43 PDF
Description
RES 1.43 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.43 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)