Stackpole Electronics Inc RSF12JT91K0 Bulk sales (1 piece or more)
4.5 831 ratings
RSF12JT91K0 main image
Model Number
RSF12JT91K0
Datasheet
RSF12JT91K0 PDF
Description
RES 91K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
91 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)