Stackpole Electronics Inc RSF12JT4K70 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 674 ratings
RSF12JT4K70 main image
Model Number
RSF12JT4K70
Datasheet
RSF12JT4K70 PDF
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)