Stackpole Electronics Inc RSF12JT470K Bulk sales (1 piece or more)
4.9 894 ratings
RSF12JT470K main image
Model Number
RSF12JT470K
Datasheet
RSF12JT470K PDF
Description
RES 470K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
470 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)